Permanentní make-up
Permanentní make-up doplňuje klasické dekorativní líčení. PM představuje časovou úsporu pro ženy, které chtějí být upravené za každé situace, ale zároveň si nemohou dovolit trávit každý den desítky minut nanášením líčidel.
Během zákroku je klientkám zaváděn pigment do horních vrstev kůže. Používají se pigmenty, které byly přímo vyvinuty k těmto účelům – jedná se tedy o zákrok zcela bezpečný a vhodný i pro alergiky. Výsledný efekt je závislý na osobních charakteristikách jedinců, ale obvykle přetrvává rok i déle.
Aby mohlo být dosaženo požadovaného výsledku, pracuji hned s několika odstíny pigmentů. Výsledná barva je vždy vybrána s ohledem na barevný tón a fototyp klienty. Ve většině případů dochází k míchání hned několika odstínů a výsledek díky tomu působí opravdu přirozeně.
Jak dlouho PMU opravdu vydrží?
Aktuální permanentní make-up vydrží zhruba jeden až tři roky .Pokud se rozhodnete PMU dále nevyužívat, jednoduše můžete počkat, až dojde k vyblednutí pigmentu. Zároveň vám ale nanesený permanentní make-up ulehčí každodenní líčení, během kterého budete moci několik kroků vynechat.
Zajímavostí je, že označení permanentní není zcela nepřesné. Drobná část pigmentu totiž skutečně zůstane v lidském těle navždy, ale to neznamená, že bude také navždy viditelná. Jedná se pouze o stopové množství použitého pigmentu. Náš kosmetický salon proto využívá výhradně přísně testované a schvalované produkty netestované na zvířatech, které jsou zcela nezávadné.
Proč permanentní make-up vybledne?
Dnešní PMU využívá výhradně pigmenty a nástroje přímo určené pro jemnou práci v oblasti obličeje. Tetovací strojek je opatřen velmi jemnou a měkkou jehlou. Právě určený pigment je vyráběn tak, aby se postupem času v těle rozpadl a nezanechal trvalý efekt.
Díky blednutí pigmentu dokážeme vždy jednou za čas efekt permanentního make-upu obnovit a vrátit mu stoprocentní výsledek. Díky tomu bude vaše tvář stále vypadat přirozeně a krásně.
Co dělat, když PMU mizí moc rychle?
Nedílnou součástí dlouhé výdrže je ale také správná následná péče z vaší strany. Klíčové jsou nejen první dva dny po zákroku, kdy je pro bezproblémové hojení třeba dodržet několik zásad. Na stav svého PMU musíte myslet po celou dobu. Nejčastější chybou je nedostatečná ochrana před sluncem. Na oblast s aplikovaným pigmentem vždy nanášejte opalovací krém s dostatečným faktorem.
Bolí tetování obočí a jak dlouho procedura trvá?
Bolestivost tetování vnímá každá zákaznice jinak. Roli hraje především práh bolestivosti. Před provedením procedury se však na danou oblast nanese anestetický krém, díky kterému je bolest redukována na minimum. Procedura pak obvykle trvá 2 a půl až 3 hodiny, v závislosti na zvolené metodě.
Jak se starat o permanentní make-up obočí?
V místě PMU zabraňte jeho kontaktu s vodou a hlavně se nesnažte odlupovat si stroupky. Nechejte je, ať odpadnou přirozeně, pouze tak se permanentní barva správně vstřebá.
Microblanding - 3D vláskování
Microblading nebo vláskování obočí je propracovaná metoda tetování obočí, jejíž kořeny sahají až do Japonska. Místo tetovací pistole se při microbladingu používají drobné jehly k ručnímu kreslení jemných tahů vlasů. Zároveň se pod kůži pigment ukládá, který pak vydrží déle. Výsledkem jsou realisticky vypadající chloupky obočí.
Metoda microblading (vláskování) se ve srovnání s pudrovou metodou pomaleji a hůře hojí, zato je však o něco méně bolestivá. Při dobré starostlivosti vám tento permanentní make-up vydrží 12-18 měsíců, kdežto u pudrového obočí je to zhruba 2 roky. Pudrové obočí však představuje invazivnější metodu, při které se pigment aplikuje hlouběji do pokožky, přičemž při metodě microbladingu se barva aplikuje pouze do kožní membrány.Vláskování se díky jeho přirozenému vzhledu nedoporučuje ženám, které se denně výrazně líčí, pro tyto ženy je vhodnější pudrové obočí.